Az ellenzéki párt bérlakásépítési program szükségességét fogalmazta meg, valamint a párt alelnöke kiemelte, előnyben részesítenének egyes ágazatokban dolgozókat a bérleményhez jutásnál.
Az ellenzéki párt alelnöke, Z. Kárpát Dániel arról nyilatkozott a napokban, hogy a bérlakásépítési programjuk segítségével tízéves távlaton belül önálló lakást szerezhetnének a fiatalok, ami az idősebb generáció számára is óriási teherkönnyítéssel járna. Ezen kívül a pár a szolgálati lakások rendszerét is átalakítaná, hogy az egészségügyi dolgozók, tanárok, bölcsődei és óvodai gondozók lakhatási válsága ne legyen akadálya az országban, illetve a pályán maradásuknak.
Azt látjuk tehát, hogy miközben a lakhatás költségei Magyarországon egyre brutálisabbak, tulajdonképpen senki nem számítja be ezt akár a munkavállalók, akár a magyar polgárok mindennapi extra kiadásai közé.
Z. Kárpát Dániel kifejtette: halaszthatatlan egy olyan szociális szempontú pontrendszer bevezetése, ahol a kiemelt társadalmi hasznosságú pályán dolgozók kedvezményes helyzetbe kerülhetnek. Fontos továbbá az üres ingatlanállomány felmérését és a közfoglalkoztatás bevonása révén a felújításukat is. A bérlakásépítéseket központi anyagbeszerzéssel, a magyar mikro-, kis- és közepes vállalkozások foglalkoztatásával valósítanák meg, amihez adókedvezményt is biztosítanának. Ezekkel az intézkedésekkel jelentősen növekedne a bérelhető ingatlanok száma, ami a jelenlegi albérlet árak csökkenéséhez vezetne.
A szakma véleménye alapján a teljes ingatlanállománynak nagyjából 100 évente kellene kicserélődnie. Tavalyelőtt azonban hazánk nem állt túl fényesen ugyanis 400 éves időtartammal lehetett számolni, ami a CSOK bevezetése után is csak 300-350 évre csökkent.
Forrás: MTI
Fotó: Z. Kárpát Dániel sajtótájékoztatója (2017.12.05)